۱۳۹۵/۳/۵
EnglishEnglishجستجوتماس_بامانقشه_سایتصفحه_اصلی//
/
tl tr
پرداخت دیه 511 میلیون تومانی به مصدوم حادثه موتورسیکلت در قزوین
در مراسمی با حضور سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بیمارستان ولایت در قزوین، دیه 511 میلیون تومانی کودک ناشی از حادثه موتورسیکلت از محل صندوق تأمین خسارت های بدنی به خانواده این کودک پرداخت شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه این مراسم که دادستان عمومی و انقلاب قزوین، معاون برنامه‌ریزی استانداری قزوین و جمعی از مدیران بیمه مرکزی و صنعت بیمه حضور داشتند، سیدمحمد کریمی گفت: آمار تصادفات موتورسیکلت‌ها در کشور بالاست که باید با کمک و تعامل دستگاه های ذی ربط این آمار کاهش یابد.
ريیس کل بیمه مرکزی گفت: قریب به هفت میلیون موتورسیکلت فاقد بیمه نامه در کشورتردد می کنند و بر اساس قانون باید از تردد موتورسيکلت های فاقد بیمه نامه جلوگیری شود که خوشبختانه با تعامل خوبی که بین دستگاه های ذی ربط وجود دارد، این امر با جدیت بيشتري پيگيري می شود.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به امیرحسین شهبازی کودکی که بر اثر تصادف و سانحه موتورسیکلت در زندگی نباتی به سر می‌‌برد، تصریح کرد: این اتفاق به صورت غیرعمد به وقوع پیوسته و کودک 10 ساله در اثر برخورد با موتورسیکلت به حالت زندگی نباتی رفته است درحالی که پدر و مادر این کودک برای فرزند خود آینده‌ای روشن را برنامه‌ریزی کرده بودند.
مهندس کریمی با بیان اینکه موتورسیکلت سواران با ایجاد سانحه مشکلات عدیده‌ای در جامعه به وجود می‌آورند، گفت: اینگونه سوانح برای جامعه و خانواده ها ضایعه سنگینی است و راکبان موتورسیکلت نیز توانایی پرداخت دیه و خسارت را ندارد. رئیس کل بیمه مرکزی لازمه به حداقل رساندن زندانیان حوادث رانندگی را انجام کارهای فرهنگی دانست و گفت: دستگاه ها و ارگان های  مختلف باید کمک کنند تا هزینه های سنگین و جبران ناپذیری که از این محل به خانواده ها و کشور تحمیل می گردد، حل شود.
مهندس کریمی با تأکید بر اینکه موتورسواران باید طبق قانون موتورسیکلت‌های خود را بیمه کنند، افزود: صنعت بیمه طرح‌های خوبی  برای بیمه موتورسواران در نظر گرفته است که از موتورسواران خواستاریم برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار موتورهای خود را بیمه کنند.
کریمی از بخشش جرایم بیمه موتورسیکلت سواران تا سقف 75 درصد خبر داد و افزود: در حال حاضر دارندگان موتور سیکلت می توانند با تمهیداتی که از سوی بیمه مرکزی و شرکت های بیمه  صورت گرفته، وسیله نقلیه خود را با هزینه ای ناچیز بیمه کنند.
امیر حسین شهبازی کودک 9 تا10 ساله در سال 86 بر اثر تصادف موتورسیکلت دچار نقص عضو شده و در حال حاضر مدت چهار سال است که در اغماء بسر می برد.
از 511 میلیون تومان دیه اهداء شده به خانواده این کودک 70 درصد دیه کامل و معادل 5.7 درصد دیه یک مرد کامل است که از سوی دادگاه تعیین شده و با همکاری صندوق تامین خسارتهای بدنی بیمه مرکزی و صنعت بیمه به والدین این کودک اهداء شد.

 

 

1391/07/01
bl br
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
 
 
تعداد بازدیدکنندگان امروز 1925 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 5389 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 6046834 تعداد کاربران بر خط 64 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal