چاپ        ارسال به دوست

«سالنامه آماري 1395 صنعت بيمه» منتشر شد

وفق بند 2 ماده 5 قانون تأسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بیمه گری، این سازمان در اجرای وظيفه قانوني خود، هر ساله اطلاعات لازم را از فعاليت كليه مؤسسات بيمه جمع آوري و به منظور رفع نيازهاي سياستگذاران، برنامه ريزان، پژوهشگران و فعالان صنعت بيمه، در قالب سالنامه آماري منتشر مي نمايد. اين سالنامه به عنوان تنها مرجع معتبر رسمي اطلاعات بازار بیمه محسوب شده و حاوي اطلاعات كاملي از صنعت بيمه مي باشد. 

در راستای اجرای وظیفه قانونی، آمار و اطلاعات سالنامه آماري 1395 صنعت بیمه که به صورت مکانیزه (در قالب سامانه سنهاب) تهیه شده، از طریق پرتال بیمه مرکزی ج.ا.ایران (و زیر پرتال «پايگاه آماري صنعت بيمه») به نشانی www.centinsur.ir در دسترس عموم قرار گرفت.

 چارچوب آمارها و مجموعه اطلاعات سالنامه آماری 1395 صنعت بیمه در قالب 6 فصل و 8 پيوست و در حدود 370 جدول و 100 نمودار آماري در قالب 492 صفحه، مشتمل بر موارد زیر است:

مقدمه: سند اهداف و اقدامات راهبردی بیمه مرکزی ج.ا. ایران

فصل اول: جايگاه جهاني صنعت بيمه كشور طي ده سال اخير

فصل دوم: عملكرد كلي صنعت بيمه كشور طي ده سال اخير

فصل سوم: عملكرد صنعت بيمه كشور به تفكيك شركت هاي بيمه طي پنج سال اخير

فصل چهارم: عملكرد صنعت بيمه كشور به تفكيك رشته هاي بيمه طي ده سال اخير

فصل پنجم: عملكرد صنعت بيمه كشور به تفكيك استان ها طي پنج سال اخير

فصل ششم: آمار نيروي انساني صنعت بيمه كشور طي پنج سال اخير

پيوست الف: عملكرد شركت هاي بيمه به تفكيك رشته طی سال 1395 در مقایسه با سال قبل

پيوست ب: ترازنامه و صورتحساب سود و زيان شركت هاي بيمه در سال 1395 به همراه ظرفیت‌های مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه برای سال 1396

پيوست ج: خلاصه اطلاعات شركت هاي بيمه طي سه سال اخیر

پيوست د: آمار و فعاليت صندوق تامين خسارت‌هاي بدني طي سه سال اخیر

پيوست هـ: معرفي و گزارش عملكرد پژوهشكده بيمه طی سه سال اخیر

پيوست و: آمار شبكه فروش و خدمت رساني بيمه و فعالیت‌های نظارتی بر صلاحیت‌های حرفه‌ای بیمه در سال 1395

پيوست ز: گزارش عملكرد اجراي قانون بيمه اجباري شخص ثالث تا پایان سال 1395

پیوست ح: آمار عملکرد اتکایی شرکت‌های بیمه بر حسب رشته در سال 1395

اين سالنامه توسط «اداره تحليلهاي آماري» دفتر برنامه ريزي و توسعه در حوزه معاونت طرح و توسعه بيمه مركزي ج.ا. ايران تهيه و تدوين شده است. اطلاعات مندرج در آن، حاصل همكاري مجموعة صنعت بيمه اعم از: مديريت هاي ذي‌ربط شركتهاي بيمه و بيمه مركزي، پژوهشكده بيمه و صندوق تأمين خسارتهاي بدني است كه با مشاركت صميمانه خود انتشار آن را ميسر نموده اند.

به منظور دسترسي سريعتر و سهولت كار، مطالب سالنامه آماری 1395 (کلیه فصول و پیوستهای آن حاوی: جداول و نمودارهای آماری و متن گزارشهای تحلیلی) از طریق لینکی در پرتال بیمه مرکزی و پایگاه آماری صنعت بیمه قابل دانلود (در قالب فایلهای Excel، Word  و PDF) بوده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

یادآور می شود، نسخه چاپی اين سالنامه با تيراژ 850 نسخه با بهاي 700 هزار ريال در كتابفروشي پژوهشكده بيمه (به نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو غربی، پلاک 43، تلفن: 22084084) جهت دسترسي عموم توزيع مي‌گردد.


١٧:٣٧ - شنبه ٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٤٠بازگشت به صفحه قبل