چاپ        ارسال به دوست

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور در بیست و چهارمین همایش ملی بیمه و توسعه:

توسعه صنعت بیمه در حوادث یک امر اجتناب ناپذیر است.

 سالیانه به طور متوسط ۳ هزار نفر بر اثر حوادث مختلف از جمله زلزله و سیل در کشور جان خود را از دست داده و حدود ۵ هزار واحد مسکونی تخریب می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، اسماعیل نجار صبح امروز (دوشنبه) و در بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، ضمن تبریک روز ملی بیمه گفت: امیدوارم این همایش دستاوردهای مطلوبی داشته باشد.
 وی با اشاره به حادثه خیز بودن کشور گفت: سالیانه به طور متوسط سه هزار نفر در حوادث طبیعی جان خود را از دست میدهند و ۵ هزار واحد مسکونی تخریب میشود.
وی با اشاره به زلزله های اخیر در کرمانشاه و کرمان گفت: تا به امروز ۵۲۱ نفر در زلزله کرمانشاه جان خود را از دست داده اند و ۷ هزار و ۸۲۱ نفر نیز مصدوم شدند که به طور سرپایی، بیمارستانی و بستری درمان شده اند.
نجار گفت: ماده ۱۰ تنظیم بخشی از قوانین مالی دولت نقشه راه را ترسیم کرده و امیدواریم با نهایی شدن بیمه صندوق حوادث طبیعی بسیاری از ریسک ها پوشش داده شود. 
وی خاطرنشان کرد: به دلیل پرداخت های نامناسب، بسیاری از کشاورزان محصولات و باغات خود را بیمه نمی کنند.
معاون وزیر کشور اظهارداشت: اگر بتوانیم و کمک کنیم تا تمامی ریسک ها در کشور را بیمه کنیم، تحول بزرگی در کشور، امنیت غذایی، کشاورزی و ... به وقوع خواهد پیوست؛ امروز توسعه صنعت بیمه در حوادث یک امر اجتناب ناپذیر است.


١٧:٢٣ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٣٥    /    تعداد نمایش : ٨٨١بازگشت به صفحه قبل