چاپ        ارسال به دوست

در گردهمایی مدیران بیمه زندگی شرکتهای بیمه تاکید شد:

تفکیک حساب های معاملات بیمه های زندگی

 

دومین گردهمایی «مدیران بیمه های زندگی شرکت های بیمه» با  موضوع  «تفکیک حساب­های معاملات بیمه های زندگی از سایر حسابها»  در بیمه مرکزی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این جلسه، مجید تقی لو ، مدیرکل نظارت بر بیمه­ های زندگی بیمه مرکزی ، الزامات مقرراتی  و چگونگی «تفکیک حساب­های معاملات بیمه­ های زندگی» را تشریح کرد.

وی گفت:  ماهیت حسابهای مرتبط با بیمه های زندگی با سایر رشته ها متفاوت است چرا که تعهدات این رشته بیمه ای با دیگر رشته ها فرق می کند و این موضوع ایجاب می کند که معاملات و حسابهای  مربوط با این رشته از سایر رشته ها منفک شود . 

مدیر کل نظارت بر بیمه های زندگی اضافه کرد:  تفکیک حساب­های  مربوط به بیمه زندگی مستلزم هماهنگی،  درک و  ایجاد زبان مشترک بین سه  بخش  فنی، مالی و  فناوری اطلاعات در شرکتهای بیمه بوده و  اگر  این  درک و زبان مشترک بین این سه بخش  شکل نگیرد این هدف حاصل نخواهد شد.

در ادامه علی فرزین، مدیر بیمه­ های عمر و سرمایه­ گذاری شرکت بیمه البرز،  تجربه  بیمه البرز را  در زمینه پیاده سازی تفکیک حساب­های زندگی از غیرزندگی و تغییرات سیستم حسابداری و سیستم کدینگ  شرکت تشریح کرد و حاضران در جلسه به بحث و بررسی درباره این موضوع پرداختند.

 


١٠:٠٠ - دوشنبه ٥ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٤٧    /    تعداد نمایش : ٦٠١بازگشت به صفحه قبل
پیغام بگذارید مکاتبات آفلاین