چاپ        ارسال به دوست

توسط شورای عالی بیمه

آیین نامه نمایندگی فروش بیمه های زندگی تصویب شد

شورای عالی بیمه در اجرای ماده 17 قانون تأسیس بیمه مرکزی ج.ا.ایران و بیمه گری، "آیین نامه شماره 96؛ نمایندگی فروش بیمه های زندگی" را تصویب و ابلاغ کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، براساس این آیین نامه موسسه بیمه می تواند در رشته بیمه زندگی انفرادی به اشخاص حقیقی واجد شرایط، پروانه نمایندگی فروش اعطا کند و مشخصات نمایندگان فروش را از طریق سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) به بیمه مرکزی ج.ا.ایران اعلام نماید.
همچنین مؤسسه بیمه مسئول پاسخگویی و جبران هرگونه خسارت مستقیم و یا غیرمستقیم ناشی از عمد، تقصیر، غفلت یا قصور نماینده در رابطه با عملیات بیمه ای موضوع قرارداد با بیمه گذاران، بیمه شدگان و اشخاص ثالث است. مدت اعتبار پروانه نمایندگی فروش حداکثر سه سال است که مؤسسه بیمه ای می تواند آن را با رعایت مفاد آیین نامه تا پنج سال تمدید کند.
شورای عالی بیمه در خصوص کارمزد نماینده فروش در این آیین نامه آورده است که این کارمزد نباید از 70درصد میزان کارمزد نمایندگان حقیقی مقرر در آیین نامه کارمزد نمایندگی و دلالی رسمی بیمه تجاوز نماید.
این آیین نامه که شامل 15 ماده و 2تبصره است از ابتدای سال 1398 لازم الاجراست و از آن تاریخ به بعد جایگزین آیین نامه شماره 54 خواهد شد.

 

متن آیین نامه را اینجا بخوانید.


١٥:٥٧ - شنبه ٣ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٩٩    /    تعداد نمایش : ١١٧٧بازگشت به صفحه قبل